Int nej. #218898
Mulighed for at købe
Volkswagen California T4
Denne auktion er udløbet (ons. 29.04.2026, 13.57)
Tilgængelighed: 28. Juli 2026
Reserveret pris:
... €
Kommissionen:
... €
Købet er i øjeblikket kun muligt for professionelle forhandlere. Nu
Køretøjets profil
| Mærke | Volkswagen |
| Kategori | Bus |
| Baureihe | California |
| Modell | T4 |
| Første registrering | 10/1996 |
| Kilometerstand | 530.000 km |
| Chassis | VW |
| Motoreffekt i kW | 75 kW (102 PS) |
| Forskydning i cm³ | 2461 cm³ |
| Gearkasse | Kredsløb |
| Brændstof | Diesel |
| Aircondition | Ingen aircondition i kabinen |
| Antal selepladser | 2 |
| Tilladt totalvægt i kg | 2.540 kg |
| Længde i mm | 5.107 mm |
| Dæk til hovedsæt | Dæk til hele sæsonen |
Udstyr
| Anhængertræk | |
| Drejeligt passagersæde | |
| Drejeligt førersæde | |
| Elektriske udvendige spejle | |
| Elruder foran |
Generel beskrivelse
Kendte defekter
Centrallås fungerer kun via førerdøren.
Førerdørens vinduesregulator er defekt.
Udskiftning af motor ved 504000 km (nu 350000)
Skydedør malet om efter fjernelse af rust
Placering
Tyskland, Tettnang
Postcode: 88069
Afstand:
... km
Int nej. #218898
Mulighed for at købe
Volkswagen California T4
Denne auktion er udløbet (ons. 29.04.2026, 13.57)
Tilgængelighed: 28. Juli 2026
Reserveret pris:
... €
Kommissionen:
... €
Købet er i øjeblikket kun muligt for professionelle forhandlere. Nu
Har du yderligere spørgsmål om bilen?
Du har mulighed for at sende en besked til sælgeren.