Købet er i øjeblikket kun muligt for professionelle forhandlere. Nu
| Mærke | Joint |
| Kategori | Delvist integreret |
| Model | Extreme 146 |
| Første registrering | 05/2009 |
| Kilometerstand | 105.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Motoreffekt i kW | 96 kW (131 PS) |
| Forskydning i cm³ | 2287 cm³ |
| Gearkasse | Kredsløb |
| Brændstof | Diesel |
| Aircondition | Klimaanlæg i kabinen |
| Antal selepladser | 3 |
| Tilladt totalvægt i kg | 3.500 kg |
| Længde i mm | 6.500 mm |
| Dæk til hovedsæt | Sommerdæk |
| Indbygget computer | |
| Drejeligt passagersæde | |
| Drejeligt førersæde | |
| Parkeringshjælp | Kamera |
| Elektriske udvendige spejle | |
| Elruder foran | |
| ESP | |
| Håndfrit sæt | |
| Partikelfilter | |
| Radio og lyd | Radio/CD, AUX-tilslutning, Bluetooth, Berøringsskærm |
| Centrallåsesystem | Centrallås med radiofjernbetjening |
Data om køretøjet
Producent: Joint
Model: Extreme
Basiskøretøj: Fiat Ducato
Første indregistrering: 01.04.2009
Kilometerstand: ca. 105.000 km
Motor: 2,3 liter diesel
Effekt: 96 kW / 131 hk
Gearkasse: 6-trins manuel gearkasse
Tilladt totalvægt: 3,5 tons
Nyttelast: ca. 700 kg
Længde: 6,50 m
Tidligere ejer: 2
TÜV gyldig indtil: 03/2028
Gastest gyldig indtil: 05/2027
Udstyr & højdepunkter
Semi-integreret autocamper
Klimaanlæg i kabinen
4 sæder, heraf 3 sæder med sikkerhedsseler
3 sovepladser
Brandslukker og gasalarm
Plads til 2x 11 kg gasflaske
Monocontrol-crashsensor til gasdrift under kørsel
Serviceluge bagpå, kan også læsses fra sengen
Fiamma-fortelt
Separat rørskinne til fortelt
Bagerste bagagebærer til 2 cykler
12 V automatisk satellitsystem inkl. 12 V TV
Solsystem med separat batteri i vognen
Stort køleskab med isrum
Gasovn
Gaskomfur (fornyet i 2025)
Truma Combi-varmer med 10 liter varmtvandsbeholder
100 liter ferskvands- og spildevandstank
Dæk til hele sæsonen
Vedligeholdelse og fornyelser
Tandremsskift, vandpumpe + olieskift udført 03/2026
Årlig service udført (fakturaer tilgængelige)
Dæk og bagbremser udskiftet for ca. 30.000 km siden
Generator og forlygter udskiftet
Udstødning (bageste lyddæmper) udskiftet i 2023
Truma-kredsløbskort og ventilatormotor fornyet
Madras og sædebetræk udskiftet i 2025
Vandhaner fornyet
Købet er i øjeblikket kun muligt for professionelle forhandlere. Nu