Købet er i øjeblikket kun muligt for professionelle forhandlere. Nu
| Mærke | Hymer |
| Kategori | Kassevogn |
| Model | Grand Canyon S |
| Første registrering | 01/2024 |
| Kilometerstand | 4.591 km |
| Chassis | Mercedes |
| Motoreffekt i kW | 110 kW (150 PS) |
| Forskydning i cm³ | 1950 cm³ |
| Gearkasse | Automatisk |
| Brændstof | Diesel |
| Aircondition | Klimaanlæg i kabinen |
| Antal selepladser | 4 |
| Tilladt totalvægt i kg | 3.500 kg |
| Længde i mm | 5.932 mm |
| Dæk til hovedsæt | Sommerdæk |
| Airbag til forsædepassager | |
| Indbygget computer | |
| Drejeligt passagersæde | |
| Drejeligt førersæde | |
| Parkeringshjælp | Kamera |
| Elektriske udvendige spejle | |
| Elruder foran | |
| ESP | |
| Håndfrit sæt | |
| Alufælge | |
| Lyssensor | |
| Multifunktionsrat | |
| Navigationssystem | |
| Fartpilot | |
| Centrallåsesystem | Centrallås med radiofjernbetjening |
1. Måtten i motorrummet blev beskadiget af et dyr - Mercedes-værkstedet konstaterede ingen tekniske fejl i den forbindelse ved det sidste eftersyn. Der blev efterfølgende lagt en måtte under bilen for at forhindre dyr i at komme ind i motorrummet - der er ikke observeret yderligere hændelser siden da.
2. En tagrende blev ramt på taget over venstre bagdør ved bakning - en lille skade blev fuldstændig repareret, malet og yderligere hulrumskonservering blev udført. Da der ikke er flere synlige eller tilstedeværende skader, henvises der til de udvendige fotos i billedafsnittet.
3. Vinduet i skydedøren viser mindre kondens nogle steder - kun synlig, når man ser indefra og ud. På grund af den manglende kategori har jeg noteret "uden funktion", men alle funktioner i vinduet + plisségardin og fluenet er ubegrænsede.
Købet er i øjeblikket kun muligt for professionelle forhandlere. Nu