Købet er i øjeblikket kun muligt for professionelle forhandlere. Nu
| Mærke | Hymer |
| Kategori | Kassevogn |
| Model | Free 600 Schlafdach |
| Første registrering | 06/2020 |
| Kilometerstand | 85.700 km |
| Chassis | Fiat |
| Motoreffekt i kW | 103 kW (140 PS) |
| Forskydning i cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearkasse | Kredsløb |
| Brændstof | Diesel |
| Antal selepladser | 4 |
| Tilladt totalvægt i kg | 3.500 kg |
| Længde i mm | 5.990 mm |
| Dæk til hovedsæt | Dæk til hele sæsonen |
| Andet sæt dæk | Vinterdæk |
| Airbag til forsædepassager | |
| Passagerairbag kan slås fra | |
| Indbygget computer | |
| Drejeligt passagersæde | |
| Drejeligt førersæde | |
| Parkeringshjælp | Bagside, Kamera |
| Elruder foran | |
| ESP | |
| Håndfrit sæt | |
| ISOFIX | |
| Navigationssystem | |
| Partikelfilter | |
| Radio og lyd | Radio, Radio/CD, Lydsystem, AUX-tilslutning, USB-forbindelse, Bluetooth, Berøringsskærm |
| Fartpilot | |
| Centrallåsesystem | Centrallås med radiofjernbetjening |
Velholdt Hymer Free 600 "Campus" - klar til dit næste eventyr!
Vores pålidelige og velholdte campervan er til salg. Som du kan se af den vedhæftede grafik og billeder, tilbyder køretøjet et gennemtænkt rumlayout og omfattende udstyr, der ikke lader noget tilbage at ønske.
Camperen er klar til din næste rejse.
Vigtig bemærkning om transaktionen: Køretøjet er i øjeblikket stadig finansieret. Salget vil derfor foregå på en sådan måde, at campingvognen frigives som en del af købsprocessen. Køretøjets registreringsattest vil derefter blive udleveret af banken. Vi drøfter gerne detaljerne i et personligt møde for at sikre en gennemsigtig og glat overdragelse for begge parter.
Autocamperen kan ses efter forudgående aftale. Vi vil med glæde besvare eventuelle spørgsmål, du måtte have om køretøjet eller processen med at købe det.
Tidligere ejer: 0
Særligt udstyr:
- Navigation med autocampersoftware (radio, CD, USB, Bluetooth osv.) med bakkamera
- Andet karosseribatteri (95 Ah AGM) inkl. ekstra 18 A oplader
- Mørklægning af kabinen osv.
- Isoleret og opvarmet spildevandstank (vinterpakke)
- Automatisk gasflaskeskiftesystem med crashsensor og isfix
- Gasfilter
Yderligere fremtid til bilen
- Snekæder medfølger, endnu ikke brugt (nye)
- Fluenet til bagdøren fra Hymer
- Velcro-isolering til pop-up-taget fra Hymer
- Nyt indvendigt filter (fra 01.03.2026)
- 07.2025 tandremmen blev fornyet såvel som begge kileremme
- 07.2025 Skift af olie
- 07. 2025 Gastest
- 07.2025 ny oliepumpe installeret.
- MOT indtil 06.2027
- 2024 Ekstra fjedre fra Goldschmitt (delcertifikat inkluderet, TÜV-registreret) blev monteret på bagakslen (alle fakturaer tilgængelige)
- Nyt startbatteri 01.2026
- Dæk på stålfælge (dæk fra 2024)
Positive ting:
- Masser af opbevaringsplads med stort klædeskab og spejl
- Nem montering og demontering af bagerste seng
- Stor tværgående seng
- Pladsbesparende skillevægsnet til bagerste opbevaringsrum
- Mulighed for to gasflasker (11 og 6 kg) om bord
- Tilstrækkeligt med stikkontakter og USB-porte
- Pålidelig opvarmning, let tilgængelig
- Intuitiv betjening om bord
- Funktionelt, men kompakt køkken
- Tilstrækkelig god motorisering
Kendte fejl og mangler:
- Lille hul i bordpladen.
- De sorte applikationer/folier på ydersiden er af virkelig dårlig kvalitet fra producenten og er ikke længere perfekte.
- Det udvendige spejl på førersiden af campingvognen blev kørt af i marts 2025 / plast er flækket), et par ridser på siden.
- Campingvognen har parkeringsskader på bagsiden af passagersiden (gerningsmand ukendt). Som det fremgår af billedet, er der tale om en visuel defekt - køreegenskaberne og sikkerheden er absolut ikke forringet.
De anførte "mangler" er taget i betragtning ved prisfastsættelsen.
Købskontrakt vil blive udarbejdet.
Prøvekørsel er mulig.
Kun seriøst interesserede parter tak!
Juridisk meddelelse:
"Autocamperen sælges under udelukkelse af ethvert ansvar for materielle mangler."
Købet er i øjeblikket kun muligt for professionelle forhandlere. Nu