Int nej. #218043
Aktiv
Dethleffs XXL Globetrotter 9800
Loading ...
(man. 27.04.2026, 09.23)
Tilgængelighed: med det samme
Nuværende pris:
... €
Reserveret pris:
... €
Kommissionen:
... €
Købet er i øjeblikket kun muligt for professionelle forhandlere. Nu
Køretøjets profil
| Mærke | Dethleffs |
| Kategori | Alkove |
| Model | XXL Globetrotter 9800 |
| Første registrering | 09/2011 |
| Kilometerstand | 142.800 km |
| Chassis | Iveco |
| Motoreffekt i kW | 125 kW (170 PS) |
| Forskydning i cm³ | 2998 cm³ |
| Gearkasse | Kredsløb |
| Brændstof | Diesel |
| Aircondition | Klimaanlæg i kabinen |
| Antal selepladser | 6 |
| Tilladt totalvægt i kg | 6.700 kg |
| Længde i mm | 8.898 mm |
| Dæk til hovedsæt | Sommerdæk |
Udstyr
| Passagerairbag kan slås fra | |
| Indbygget computer | |
| Parkeringshjælp | Kamera |
| Elektriske udvendige spejle | |
| Elruder foran | |
| Elektrisk sædejustering | |
| ESP | |
| Håndfrit sæt | |
| ISOFIX | |
| Navigationssystem | |
| Partikelfilter |
Generel beskrivelse
Kendte defekter
Ingen kendte defekter, der er værd at nævne
Placering
Tyskland, Maxdorf
Postcode: 67133
Afstand:
... km
Int nej. #218043
Aktiv
Dethleffs XXL Globetrotter 9800
Loading ...
(man. 27.04.2026, 09.23)
Tilgængelighed: med det samme
Nuværende pris:
... €
Reserveret pris:
... €
Kommissionen:
... €
Købet er i øjeblikket kun muligt for professionelle forhandlere. Nu
Har du yderligere spørgsmål om bilen?
Du har mulighed for at sende en besked til sælgeren.