Int nej. #207235
Aktiv
Dethleffs 5841
Loading ...
(tors. 02.04.2026, 13.15)
Tilgængelighed: med det samme
Nuværende pris:
... €
Reserveret pris:
... €
Kommissionen:
... €
Købet er i øjeblikket kun muligt for professionelle forhandlere. Nu
Køretøjets profil
| Mærke | Dethleffs |
| Kategori | Alkove |
| Model | 5841 |
| Første registrering | 05/2004 |
| Kilometerstand | 162.450 km |
| Chassis | Fiat |
| Motoreffekt i kW | 94 kW (128 PS) |
| Forskydning i cm³ | 2800 cm³ |
| Gearkasse | Kredsløb |
| Brændstof | Diesel |
| Aircondition | Klimaanlæg i kabinen |
| Antal selepladser | 6 |
| Tilladt totalvægt i kg | 3.500 kg |
| Længde i mm | 6.120 mm |
| Dæk til hovedsæt | Dæk til hele sæsonen |
Udstyr
| Anhængertræk | |
| Parkeringshjælp | Kamera |
| Elektriske udvendige spejle | |
| Elruder foran | |
| Partikelfilter | |
| Radio og lyd | Radio/CD |
| Centrallåsesystem | Centrallåsesystem |
Generel beskrivelse
Kendte defekter
Mangler, som jeg kender til:
Bakkamera defekt
SOG defekt
Hævelse af køkkenmøbler under kant af liste - fugtindtrængning uklar
Underbudt bageste træhjørne råddent (forstærket af metalplade på værksted)
TÜV-papirer udstedt forkert (skal der anmodes om dette, papirer antager forkert vægtklasse 3,85 t kun gyldig i 1 år - men køretøjet er aflæsset til 3,5 t - skal dette ændres?)
Første generations antenne er ikke i brug
Lille bule foran i alkoven (påkørt træ - intet hul)
Lille bule bagpå (påkørt af træ - intet hul)
Rullegardiner med tegn på brug
Motoren sveder, ikke en dråbe endnu
Skader
Placering
Tyskland, DÜLMEN
Postcode: 48249
Afstand:
... km
Int nej. #207235
Aktiv
Dethleffs 5841
Loading ...
(tors. 02.04.2026, 13.15)
Tilgængelighed: med det samme
Nuværende pris:
... €
Reserveret pris:
... €
Kommissionen:
... €
Købet er i øjeblikket kun muligt for professionelle forhandlere. Nu
Har du yderligere spørgsmål om bilen?
Du har mulighed for at sende en besked til sælgeren.