Købet er i øjeblikket kun muligt for professionelle forhandlere. Nu
| Mærke | Bavaria |
| Kategori | Alkove |
| Model | A6 ED |
| Første registrering | 03/2002 |
| Kilometerstand | 164.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Motoreffekt i kW | 90 kW (122 PS) |
| Forskydning i cm³ | 2800 cm³ |
| Gearkasse | Kredsløb |
| Brændstof | Diesel |
| Aircondition | Ingen aircondition i kabinen |
| Antal selepladser | 4 |
| Tilladt totalvægt i kg | 3.500 kg |
| Længde i mm | 5.990 mm |
| Dæk til hovedsæt | Sommerdæk |
| Anhængertræk | |
| Drejeligt passagersæde | |
| Drejeligt førersæde | |
| Elektriske udvendige spejle | |
| Elruder foran | |
| Støtte til lænden | |
| Radio og lyd | Radio |
Overbygning: Frankia/Bayern, alkovevogn, type A6ED
Basis: Fiat Ducato 244, motor 2,8 liter, 125 hk
GVW 3500 kg, TÜV 04 / 2028, gastest 10 / 2026
Byggeår 03 / 2004 (også 1. registrering)
Længde 5,99 meter, anhængertræk
4 sovepladser, 2 i alkoven, 2 i bagenden på tværs i køjesenge
4 sikkerhedsseler, tank 135 liter, total km ca. 164000
Ingen TV, antenne, receiver etc. er til rådighed og kan
kan overdrages
Kedel defekt
sidste olieskift inkl. oliefilter og luftfilter 04/2025
Tandrem og vandpumpe skiftet 2021 ved Km 145000
Undervognsbeskyttelse og hulhjulskonservering 2017
Separat brusebad og toilet, brusebad blev brugt som opbevaringsrum
brugt som opbevaringsrum og udstyret med en bøjlestang
Stor dør til opbevaringsrummet i højre side, mindre dør i venstre side (eftermonteret)
Forstærkede fjedre for og bag fra Goldschmitt
Køretøjet har sæsonbestemte nummerplader (04 - 10)
Set om vinteren i den tørre hal
Professionel håndvask og konservering i april
2025 lille lækage over karrosseridøren,
blev repareret af et specialiseret firma.
En luftmarkise til markisen er inkluderet.
Levering af køretøjet fra april 2026
Tidligere, hvis der fremsættes et passende tilbud.
Prisforlangende: 16500,-- Euro
Købet er i øjeblikket kun muligt for professionelle forhandlere. Nu